BRÝLE PODLE TVARU OBLIČEJE

7. 2. 2017

Brýle podle tvaru obličeje

 

 

Základem je při výběru správná velikost. Úzký obličej potřebuje užší brýle. Kulatý a široký obličej si zase zaslouží širší obruby. Ale nejdůležitější je najít vhodný tvar brýlí podle tvaru obličeje. Pokud si nejste jisti, jaký tvar obličeje máte, stoupněte si před zrcadlo a obkreslete si obrysy obličeje rtěnkou. Sledujte šířku obličeje ve spáncích, na lícních kostech a na bradě. Máte kulatou, hranatou nebo špičatou bradu? Tak který tvar obličeje je ten váš? 

 

 

 

Jaký máte tvar obličeje? 

 

 

Tvary obličeje pro výběr brýlí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Square - hranatý, triangle - trojúhelníkový, round - kulatý, oval - oválný

 

 

 

 

 

Hranatý obličej

Pokud máte hranatý obličej s ostřejšími liniemi a stejně širokým čelem, lícními kostmi a bradou, budou vám slušet oválné brýle. Zjemníte tak ostřejší rysy hranatých linií a docílíte jemnějších proporcí. Nejvíc vám budou slušet pilotky a také kulatější a retro brýle.

 

 

'Brýle pro hranatý obličej

 

 

 

 

 

 

 

Trojúhelníkový obličej

Máte širší čelo a obličej se směrem k bradě postupně zužuje. Máte tedy trojúhelníkový obličej. Vybírejte si spíš kulatější obruby.  Vyrovnáte tak výraznější rozdíl mezi šířkou obličeje v čele a v úrovni brady. Velmi vám budou slušet pilotky nebo retro i kulatější brýle.

 

Brýle pro trojúhleníkový obličej

 

 

 

 

 

 

 

 

Kulatý obličej

U nás asi nejobvyklejší tvar obličeje je kulatý obličej. Má měkké oválné rysy, ale kulaté brýle by příliš zvýrazňovaly jeho kulatost. Vyvážíte ji tak, že si vyberte hranaté brýle.

 

 

Brýle pro kulatý obličej

 

 

 

 

 

 

 

 

Oválný obličej

Máte jen o trošku širší lícní kosti a jinak se váš obličej směrem k čelu a k bradě mírně zužuje: Pak máte v podstatě ideální tvar a bude vám slušet jakýkoliv tvar brýlové obrub. Asi nejlépe na vás budou vypadat hranaté brýle, ale také jemnější a zakulacené brýle  a samozřejmě pilotky Aviator udělají stejně dobrou službu.

 

 

Brýle pro oválný obličej

 

 

 

 

 

 

 

Rekapitulace na závěr 

 

Zjistěte svůj tvar obličeje a snažte se vybírat brýle s opačným tvarem, abyste docílili vyváženosti proporcí. A proto dodržujte následující pravidla: 

 

1. K oválnému tvaru obličeje se hodí jakýkoliv tvar brýlí.

2. Hranatému tvaru obličeje sluší zejména kulatý nebo oválný tvar brýlí a pro kulatý tvar obličeje je to přesně naopak.

3. Trojúhelníkový tvar obličeje má nejraději kulatější tvar brýlí.

 

V naší online optice se nemůžete splést. U každého modelu slunečních brýlí nebo dioptrických brýlí uvádíme, pro jaký typ obličeje se hodí. A pokud si stále nejste jisti, najdete nás v pracovní době tady na chatu nebo kdykoliv na Facebooku.

 
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Používání souborů cookie