DRUHY BRÝLOVÝCH ČOČEK - JAKÉ SI VYBRAT?

16. 1. 2015

 

Jaké brýlové čočky můžete mít a za kolik?

 

V e-shopu Mister Optic je nakupování brýlí jednoduché a přehledné. Od začátku vidíte cenu obrub a průběžně si během objednávky brýlových skel můžete sami určit, jaká bude výsledná cena kompletních brýlí. Originální brýlové pouzdro a doprava je u nás, samozřejmě, ZDARMA.

 

 

 

 

JAKÁ BRÝLOVÁ SKLA VYBRAT A JAK NA TO?

 

Vyberte si brýlové obruby a klikněte na tlačitko "Objednat". Poté označte možnost "Objednat s brýlovými skly". Na monitoru se vám objeví tabulka, kam zadáte hodnoty z předpisu na brýle od lékaře nebo optometristy. A pak už jen vybíráte brýlová skla a konečnou cenu brýlí.

 

 

 

1. Vyberte si POVRCHOVOU ÚPRAVU

 

U Mister Optic víme, že spokojený zákazník je ten, který dobře vypadá a který přes své nové brýle dobře vidí.

Proto nabízíme jako STANDARDNÍ, tedy základní, kvalitní brýlová skla s extra tvrzením a s UV filtrem, který absorbuje 99% UV záření. 

 

 

ANTIREFLEX proti odleskům

 

Jde o povrchovou úpravu, která snižuje odlesky od skel a tím i námahu očí. Zaručuje totiž jasnější a kontrastnější vidění. Propustnost brýlových čoček s antireflexem je lepší a tím se zlepšuje průchod světla k očím. Antireflex filtruje odraz světla od skel a brýlové čočky s antireflexem tak poznáte sami na první pohled – skla se tolik nelesknou a přes brýle je lépe vidět do očí. Antireflex navíc zvyšuje ostrost vidění a tím i vaši bezpečnost za volantem.

Doporučujeme do všech typů brýlí a pro jakékoliv použití.

 

Náš tip:

 

Pořiďtě si brýle s antireflexem a získáte i ochrannou vrstvu EMI proti elektromagnetickému záření  monitorů a obrazovek. Na brýlová skla se EMI aplikuje jako součást antireflexní vrstvy.

 

 

 

HYDROFOBNÍ VRSTVA proti zamlžování a kapkám

 

Stejně jako hladce  stékají kapky deště po lotosovém květu, mohou stékat kapičky i z vašich brýlí s Lotus efektem. Jde o speciální nanovrstvu, která vyhlazuje povrch čočky tak, že se na něm obtížněji usazují nečistoty a voda. Po dešti je tedy nemusíte pracně čistit od stop po kapkách. Zároveň zajišťuje odolnost vůči mastnotě, otiskům prstů a jiným nečistotám.

 

Náš tip:

 

Lotus vrstva výrazně usnadňuje čistění brýlových skel a významně zvyšuje jejich odolnost proti poškrábání.

POZOR: Lze objednat jen s antireflexní vrstvou.

 

 

 

 

2. Vyberte si TLOUŠŤKU BRÝLOVÝCH ČOČEK

 

 

STANDARDNÍ ČOČKA

 

 

Standardní brýlová skla jsou cenově nejvýhodnější. Mají tzv. index 1,5 a stačí pro dioptrie v rozsahu -1,5 až +1,5 nebo 2 dioptrie. Jsou vhodné zejména pro celoobrubové brýle s plným rámečkem. 

 

POZOR: Standardní brýlové čočky nedoporučujeme do bezobrubových brýlí!

 

 

Náš tip:

 

Vyberte si tenčené brýlové čočky. Jsou vhodné především  pro vyšší počet dioptrií. Doporučujeme je do brýlí už od 2 dioprií,  především pokud máte navíc v předpisu na brýle dioptrie i v kolonce "cylindr". 

 

 

 

TENKÁ ČOČKA

 

 

Tenčené brýlové čočky s indexem 1,6: o 20% lehčí a tenčí než čočky standardní. 

Jsou pevnější a jsou proto vhodné zejména pro poloobruby a bezrámečkové brýle.

 

 

 

 

EXTRA TENKÁ ČOČKA

 

 

Brýlové čočky s indexem 1,67: o 35% tenčí a 30% lehčí než standardní skla s indexem 1,5.  Nejsou tolik  vypouklé a mají lepší optické vlastnosti - na okrajích nezkreslují obraz a nezpůsobují zvětšování očí za brýlemi.

 

 

 

 

ULTRA TENKÁ BRÝLOVÁ ČOČKA

 

 

Brýlové čočky s indexem 1,74: jsou až o 40% tenčí a o 50% lehčí než standardní brýlové čočky s indexem 1,5.

 

 

 

 

 

3. Vyberte si BARVU BRÝLOVÝCH ČOČEK

 

 

...a staňte se designerem vlastních brýlí. Přejete si čiré dioptrické brýle, barevná skla nebo dáte přednost slunečním brýlím s dioptriemi? Líbí se vám hnědá, šedá nebo zelená?

Nebo snad dokonce šalamounsky zabijete dvě mouchy jednou ranou a pořídíte si samozabarvovací brýle? Už žádné vyměňování brýlí a neostré vidění za sluníčka bez dioptrií.

 

 

 

SLUNEČNÍ A SAMOZABARVOVACÍ SKLA

 

 

Standardní a tenké brýlové čočky (tedy ty s indexem 1,5 a 1,6) si můžete objednat i jako sluneční, samozabarvovací čočky a samozabarvovací čočky Transitions.  Zapomeňte na staré typy skel, která zůstávala intenzivně zbarvená i v místnosti. Mister Optic nabízí moderní typy brýlových čoček, které se rychle zbarví a stejně rychle zesvětlí téměř do čiré. 

 

 

 

- SLUNEČNÍ DIOPTRICKÉ brýlové čočky 

 

 

Sluneční brýlové čočky s dioptriemi dodáváme se základním tvrzením a kvalitním 100% UV filtrem. Získáte tak komfortní dioptrické brýle do pěkného počasí.

 

 

 

 

- SAMOZABARVOVACÍ DIOPTRICKÉ BRÝLOVÉ ČOČKY TRANSITIONS 

 

 

Samozabarvovací dioptrické čočky poskytují 100% ochranu před UV zářením a reagují na světelné podmínky a podle intenzity slunečního záření se zabarvují.

U běžných samozabarvovacích brýlových čoček zůstává zbytkové zbarvení 9% a na slunečním světle se zabarvení zvýší až na 70%.

 

Samozabarvovací skla TransitionsSamozabarvovací skla TransitionsSamozabarvovací skla Transitions

 

 

 

U nejpokročilejšího a nejmodernějšího typu samozabarvovacích čoček Transitions®  jsou čočky uvnitř v místnosti téměř čiré - zbytkové zabarvení je pouze 6% a na slunečním světle se zbarví až do 85% a to za méně než 60 sekund. Do čirého stavu se odbarví o 30% rychleji než běžné brýlové samozabarvovací čočky.

 

Náš tip:  

 

Zabijte dvě mouchy jednou ranou a pořiďte si sluneční nebo samozabarvovací dioptrické brýle!

Užijte si slunce s dioptriemi!
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Používání souborů cookie