HISTORIE RAY BAN

7. 4. 2013

 

Ray Ban, nejznámější značka slunečních brýlí. Letci americké armády si stěžovali na časté oslnění slunečními paprsky. Na jejich žádost byla kontaktována americká společnost Bausch & Lomb, která v květnu 1937 nechala patetovat brýle Aviator. Původní brýle byly zlaté barvy a vážily 150 gramů. Společnost vyvinula také nová zelená minerální skla, která poskytovala ochranu před UV zářením  a redukovala sílu  infračervených paprsků. Skla tak výrazně překonala standardy své doby.

 

Ray Ban Aviator se stal velmi známým, když s nimi generál Douglas MacArthur, během druhé světové války, přistál a nechal se fotit na Filipínách. Brýle se velmi rychle rozšířily i mimo armádu. Skutečná mánie tvaru Aviator vypukla po uvedení filmu Top Gun s Tomem Cruisem v hlavní roli.

 

V roce 1952 vytvořil Ray Ban jiný tvar, Ray Ban Wayfarer. Jedná se o plastové brýle, které se staly populárnimi ihned při jejich uvedení na trh. Získaly si oblibu mnoha filmových a televizních hvězd a nejznámějších hudebníků.

 

V roce 1999 společnost Bausch & Lomb prodala značku Ray Ban italské firmě Luxottica Group.

 

Ta v současné době nabízí jak velmi oblíbené tvary slunečních brýlí, tak také velkou kolekci dioptrických brýlí Ray Ban. Širokou nabídku naleznete na https://www.misteroptic.cz/ray-ban/.

 
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Používání souborů cookie