MĚŘENÍ ZRAKU V OPTICE

3. 12. 2014

Zrak vám změři i optometrista v optice - stejně kvalitně jako u očního lékaře

 

Nemáte recept na brýle od lékaře a termín pro vyšetření je v nedohlednu? Nezoufejte a navštivte některou z našich kamenných optik v centru Prahy. Zrak vám odborně a pečlivě změří optometrista. Kdo to je a co vás čeká?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Optometrie je u nás celkem mladý obor. Na západ od nás má ale dlouhou tradici a vysokou přestiž. Oční lékaři léčí oči, optometristé měří zrak.

Spolupracují spolu a navzájem se tyto profese výborně doplňují.

 

 

Jaké vzdělání má optometrista?

Optometrie se studuje jako zdravotnický obor na vysoké škole. Specializuje se na vyšetření zraku pro určení dioptrií ke korekci zraku a na aplikaci kontaktních čoček. Studium zpravidla optometrista zakončuje bakalářským nebo magisterským titulem z lékařské nebo přírodovědecké fakultě.

Optometristou může být i oční optik, který se proškolil ve specializovaném kurzu. Optometristé se musí ale nadále vzdělávat i po ukončení studia a pravidelně získávat tzv. „kredity“.

 

 

Jak mi může optometrista pomoci?

Optometrista vám zrak vám změří stejně dobře jako oční lékař. Měření probíhá v optice a tak si na jednom místě vyberete brýle, necháte si změřit zrak, zabrousit dioptrická skla do vybraných obrouček  a naučíte se aplikovat kontaktní čočky.

Ve spolupráci s optikem vám optometrista doporučí vhodné brýle nebo kontaktní čočky.

 

Na léčení očí nebo vyšetření dětí do 15 let ale nemá optometrista potřebnou kvalifikaci. Péče o zrak dětí patří výhradně do rukou lékaře. Vyšetření dospělých je ale plnohodnotné a profesionální měření zraku.

 

 

Jak mi optometrista změří zrak?

Optometrista je odborníkem ve svém oboru a tak zná i další souvislosti mezi zrakem a zdravotním stavem. Připravte se tedy na to, že se vás bude vyptávat podobně jako lékař. Provede základní orientační vyšetření a pak vyměňuje sklíčka ve zkušebních obrubách a hledá ty, se kterými vidí klient písmenka na testovací tabuli nejostřeji. 

 

 

Je měření zraku zdarma?

Vyšetření u optometristy nehradí zdravotní pojišťovny, ale pokud je vyšentřeí součástí pořízení nových brýlí, je měření zraku zdarma.

 

Přesné měření zraku trvá celkem dlouho, ale u optometristy má vyšetření jednu nespornou výhodu - v optice se na termín nečeká vůbec, nebo je jen třeba sjednat si termín dopředu. Odpadá tak ale únavné čekání v přeplněné čekárně u očního lékaře.

 

 

Kontaktujte nás. Nabídneme vám nejbližší možný termín pro vyšetření zraku v kamenných optikách Mister Optic

 
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Používání souborů cookie