NOVINKY A TRENDY: BRÝLE 2016

8. 10. 2015

5 nových trendů: Brýle 2016

 

Jaké brýle se budou nosit? Zjistili jsme to na veletrhu brýlí a brýlové optiky Silmo 2015 v Paříži. A protože brýle už dávno nejsou pouhou zdravotní pomůckou nebo ochranou očí a stále víc se řídí módními trendy, vnímáme je už spíš jako módní doplněk. A tak je dobré vědět, co se nosí. Pojďme se podívat, co nám módní návrháři nachystali na novou sezónu. Výběr je opravdu široký. Máme se na co těšit. 

Novinky a trendy 2015/2016 z veletrhu optiky Silmo v Paříži

 

 

Trend 1: Kulaté, kulaté, kulaté

 

Nevíme sice, kdo s tím začal, ale novým hitem jsou kulaté brýle. Na veletrhu Silmo v Paříži jsme podobných brýlí viděli stovky a musíme uznat, že vypadají opravdu zajímavě. 

Novinka 2015 - kulaté brýle

Tak pokud máte chuť a odvahu, vyzkoušejte třeba tyto ultra-retro kulaté brýle Ray Ban LITEFORCE. Ne všechny modely jsou tak extrémně kulaté. Například Ray Ban oživil svoje veleúspěšné kolekce Aviator a Wayfarer kulatými brýlemi Erica, které se nám líbily asi ze všech nejvíc. A s Ray Banem se teď na nové módní vlně kutálejí i další značky jako Emporio Armani, Vogue nebo Horsefeathers

A jestli se na ně ještě necítíe, a váš čas na kulaté brýle ještě nenastal, čtěte dále a podívejte se na další trendy na novou sezónu. 

 

Kulaté brýle Ray Ban LITEFORCE

 

 

Trend 2: Velká skla a tenké obroučky

Nový trend jsou i velké brýle. Nebojte se, že by vypadaly masivně. Ať už z kovu nebo plastu, nosí se větší brýle než kdy jindy.Vystrkovaly růžky už vloni, ale teprve letos je to po kulatých brýlích druhý nejsilnější trend. A letos budou i ty velké brýle opravdu moc pěkné. A nejen pro pány. Tenké obroučky působí jěmně a přes velká skla je dobře vidět na oči. Skvěle k nim jdou oční linky, které se už vloni s velkou slávou vrátily. 

Brýle Horsefeathers - velká skla a tenké obruby

 

Trend 3: Dokonalé detaily a vychytávky

Trendem nové sezóny jsou netradiční materiály, propracované detaily a řemeslně dokonalé vychytávky. A zdaleka nejde jen o módní výstřelky. Je tu návrat ke kvalitnímu řemeslu. Levné a odbyté kopie velkých značek z tržiště na jednu sezónu prostě nefungují. Všichni chceme za svoje peníze kvalitní zboží a ne jen starosti s něčím, co nefunguje tak, jak by mělo.

 

 

Ray Ban - detail perfektního zpracování

Čtěte dál: Jak poznat originální brýle Ray Ban?

 

 

Trend 4: Neobvyklé materiály

Světové návrháře už asi přestaly bavit běžné plastové a kovové brýle a tak zkoušejí i jiné materiály, které jsme zatím na brýlích neviděli - průhledné plasty, pryž, design dřeva nebo uhlíková vlákna. Nové ultralehké plasty a kov vdechly obroučkám lehkost a nový život. Jindy jim zase masivnější materiály přidaly na nápadnosti. 

 

RAY BAN RB 8301 004/N8 TECH -CARBON FIBRE

Karbonové sluneční brýle Ray Ban LX0158301458

 

 

Trend 5: Odvážné barvy a výrazné vzory

Výrazné nebo neokoukané barvy jsou letošín hitem - ať už na slunečních nebo na dioptrických obrubách. Stejně tak se barvy objevily už letos v létě predevším na zrcadlových sklech u slunečních brýlí - energická modrá, zelná nebo dokonce růžová na první pohled vypadají nezvykle, ale na obličeji za sluníčka vypadají skvěle. Například sluneční brýle Ray Ban Erica dokonale kombinuje filigránskou jemnost poloprůhledného materiálu a výraznou barvu zrcadlových skel. Nebo je libo květinové motivy? Žilkování? Nebo snad tygří vzor?

Ray Ban Erica - sluneční brýle sbarevnými skly

 

 

Všechno je dovoleno a všechno se dá nosit. Brýle jsou zase radost a tak si je užívejte stejně jako my. Z nových trendů 2015/2016 jsme nadšení! 

 

 

 

 
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Používání souborů cookie