POLARIZACE A POLARIZAČNÍ BRÝLE

8. 7. 2012

 

Polarizační brýle - nejlepší ochrana pro oči

 

Nedělejte kompromisy - 100% UV ochrana zraku a polarizace pro pohodlné a bezpečné vidění patří dnes k základním nárokům na kvalitní sluneční brýle. Dopřejte svým očím pohodlí a příjemné vidění. Vyzkoušejte polarizační brýle Polaroid, Oakley, nebo Dolce Gabbana nebo Ray Ban a poznejte rozdíl mezi běžnými slunečními brýlemi a polarizačními brýlemi s vyspělou technologií.

 

Polarizační brýle filtrují nebezpečné odlesky a bílé odražené světlo. Jsou tedy bezpečné a vhodné zejména jako brýle pro řidiče, jako cyklistické brýle, lyžařské brýle, brýle pro rybáře nebo jako módní doplněk pro každodenní nošení k vodě i do města. 

 

Ukázka polarizace

 

Polarizaci potřebujeme. Víte proč? 

 

Obyčejné denní světlo se šíří všemi směry. Pokud se ale odrazí od lesklé plochy jako je sklo, vodní hladina nebo mokrá vozovka a sníh, stane se z něj světlo polarizované. Z toho bez brýlí nebo s obyčejnými slunečními brýlemi nejvíce vnímáme nepříjemné odlesky. 

 

Znáte to, po dešti se silnice leskne nebo je při západu slunce sluníčko tak nízko, že nevidíte skoro nic. Místo jasného a ostrého obrazu a skutečných barev vnímáme jen ostré bílé oslnění. A to je nepříjemné, ale i nebezpečné. S polarizací jste v bezpečí - vidíte ostře i přes odlesky.

 

Vidění za volantem - bez polarizace a s polarizací

 

Naše tipy: 

 

Vezměte si polarizační brýle do auta i na kolo. Polarizační brýle jsou skvělé pro řidiče i jako brýle pro cyklisty.  Není nic nebezpečnějšího než nevidět na cestu. 

 

Vezměte si polarizační brýle na nákupy. Místo svého odrazu ve výloze uvidíte, co je opravdu za sklem. Nic vám ve výloze neuteče. 

 

Rybáři ocení, když se podívají s polarizačními brýlemi pod hladinu - neuvidí jen odlesk světla od hladiny, ale ryby ve vodě. 

 

 

Jak  polarizace funguje?

 

Světlo, které se odrazí od lesklého nebo světlého povrchu, se horizontálně polarizuje. Vznikají tak odlesky a odrazy ostrého bílého světla, které je pro oči nepříjemné. Vnímáme pouze nepříjemný jas, který brání vnímání detailů a kontrastů. Proto například s obyčejnými slunečními brýlemi bez polarizace nemůžeme řídit auto nebo jezdit na kole stejně bezpečně jako s polarizačními brýlemi. Polarizační brýle totiž propouštějí pouze vertikálně polarizované světlo a proto s nimi nepříjemné odlesky a oslnění nevidíme. Pohled přes ně je jasný a kontrastní aniž by bylo zapotřebí tmavší zabarvení. Polarizační filtr nepropouští nepříjemné a pro oči úplně zbytečné odlesky, lépe vykreslí barvy, detaily a zvýrazní kontrasty za plného světla i za zhoršeného počasí.

 

 

 

Polarizační brýle zachovávají věrné barvy a ostré detaily. Oči se tak daleko méně namáhají a můžete se tak lépe soustředit na řízení auta nebo jízdu na kole. Brýle s polarizačním filtrem zaručují i větší bezpečí. Můžete včas zareagovat na situaci, která je jinak po dešti na mokré vozovce s odlesky špatně viditelná. Vaše jízda je tím bezpečnější, čím rychleji dokážete zareagovat na předmět nebo osoby na silnici.

 

 

 

 

3 tipy jak jednoduše poznat pravé polarizační brýle 

 

 

 

Máte k dispozici dvoje polarizační brýle?

 

Udělejte si jednoduchý test: položte dvoje polarizační brýle podélně přes sebe. Brýle ještě více ztmavnou, ale stále je přes ně vidět.

 

A pak otáčejte brýlemi tak, aby se překrývaly kolmo přes sebe, tedy o 90°. Dojde k tomu, že se zkříží polarizační filtry, které propouštějí jen vertikálně polarizované světlo a při překrytí o kolmo přes sebe nepropustí oba filtry žádné světlo. Přes dvoje polarizované čočky proto neuvidíte.

 

 

 

Máte po ruce starší typ telefonu nebo stojíte u telefonního automatu?

 

Stává se, že fólie, která je na displej telefonu, není úplně ideálně zaříznutá nebo vsazená do rámečku. Dochází na ní proto k pnutí. A Může se stát, že přes ně uvidíte barevné duhové kroužky a vlnky. Je to pnutí fólie nebo materiálu vsazeného do rámečku.

 

 

 

Jedete autem a vidíte duhovou mřížku na zadním skle auta před vámi?

 

Vidíte tedy přes polarizační filtr vašich brýlí krystalickou mřížku bezpečnostního autoskla, kterou jinak bez polarizačního filtru neuvidíte. Je to mřížka, která se vytváří při výrobě autoskla a svědčí o tom, že jde o bezpečnostní sklo, které se při nehodě rozstříští na maličké kousky a nezpůsobí proto vážná zranění a pořezání. 

 

 

 

Výhody polarizace:

 

- filtrují UVA, UVB a UVC záření

- 100% chrání oči před sluncem

- brání oslnění nežádoucími odlesky

- zvýrazňují přirozenost barev

- snižují únavu očí

- ideální brýle pro každou příležitost

- velmi dobře sedí

- zvyšují koncentraci a bezpečnost 

 

 

Vyberte si své polarizační sluneční brýle na Mister Optic. Největší výběr polarizačních brýlí nejdete mezi značkami Polaroid, Ray Ban, a Oakley.

 

Polarizační brýle v našem eshopu označujeme modrou ikonou  P.

                                                

 

 

 
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Používání souborů cookie