Polarizační sluneční brýle snižují nebezpečí nehody

17. 3. 2014

 

 
 

Všichni řidiči tu situaci velmi dobře znají. Jedete autem, zaprší a nakonec vysvitne sluníčko.

A vy kvůli odleskům na silnici nevidíte dobře. Stejné je to i za slunného dne na sněhu.

 

Zkrátka vždy, když jste vystaveni nepříjemnému ostrému slunečnímu světlu, vám život znepříjemňují tzv. horizontálně odrážené sluneční paprsky. Začnou vás bolet oči a máte podstatně sníženou schopnost zrakového vnímání. To dokazuje i statistika nehodovosti, která za uplynulý rok vykazuje v mnoha stovkách případech příčinu „oslnění sluncem“.

 

Jediným účinným řešením jsou polarizační sluneční brýle. Ty totiž eliminují nepříjemné horizontálně směrované světlo a k oku propustí jen světlo polarizované vertikálně. To je oku příjemné a pro zrak užitečné. Proto jim nevadí i nedostatek přímého slunečního světla.

 

 

Pohled přes polarizační čočky je proto velmi příjemný, jasný a kontrastní i za zhoršeného počasí, kdy nesvítí přímé slunce. Takové sluneční brýle totiž výborně zachovávají věrnost barev a výbornou viditelnost detailů a kontrastů. Oči se pak méně namáhají a hned tak se neunaví. Stoprocentně absorbují škodlivé UV záření do 400 nanometrů a řadí se tak mezi brýle se špičkovou ochranou zraku. Oproti běžným slunečním brýlím značně usnadňují a zpříjemňují vidění právě díky svým polarizačním schopnostem.

 

Vyzkoušejte proto sluneční brýle Polaroid – skutečný originál polarizace.

 

Nebo polarizační brýle Ray Ban – ikonu mezi slunečními brýlemi.

 

Chcete se dozvědět víc o brýlích? Čtěte OPTIC MAG.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Používání souborů cookie