PROČ POTŘEBUJEME POLARIZACI?

5. 5. 2016

Proč potřebujeme polarizaci? 

 

Obyčejné denní světlo se šíří všemi směry. Pokud se ale odrazí od lesklé plochy jako je sklo, vodní hladina nebo mokrá vozovka a sníh, stane se z něj světlo polarizované. Z toho bez brýlí nebo s obyčejnými slunečními brýlemi nejvíce vnímáme nepříjemné odlesky.  A znáte to, po dešti se silnice leskne nebo je při západu slunce sluníčko tak nízko, že nevidíte skoro nic. Místo jasného a ostrého obrazu a skutečných barev vnímáme jen ostré bílé oslnění. A to je nepříjemné, ale i nebezpečné. S polarizací jste v bezpečí - vidíte ostře i přes odlesky.

Polarizační brýle Polaroid filtrují ostré oslnění

 

Polarizace není kouzlo, ale dobře promyšlená fyzika

 

Polarizační brýle propouštějí pouze vertikálně polarizované světlo a proto s nimi nepříjemné odlesky a oslnění nevidíme. Pohled přes ně je jasný a kontrastní aniž by bylo zapotřebí tmavší zabarvení. Polarizační filtr nepropouští nepříjemné a pro oči úplně zbytečné odlesky, lépe vykreslí barvy, detaily a zvýrazní kontrasty za plného světla i za zhoršeného počasí. Polarizační brýle zachovávají věrné barvy a ostré detaily. Oči se tak daleko méně namáhají a můžete se tak lépe soustředit na řízení auta nebo jízdu na kole. Brýle s polarizačním filtrem zaručují i větší bezpečí. Můžete včas zareagovat na situaci, která je jinak po dešti na mokré vozovce s odlesky špatně viditelná. Vaše jízda je tím bezpečnější, čím rychleji dokážete zareagovat na předmět nebo osoby na silnici.

 

Vyberte si své polarizační sluneční brýle na Mister Optic. Největší výběr polarizačních brýlí nejdete mezi značkami PolaroidRay Ban, a OakleyPolarizační brýle v našem eshopu označujeme modrou ikonou  P.

Vidění za volantem - bez polarizace a s polarizací

 

 

Takto vidíte bez polarizačních brýlí a s polarizačními brýlemi

 

 

 

 

Jak polarizace funguje? 

Světlo, které se odrazí od lesklého nebo světlého povrchu, se horizontálně polarizuje. Vznikají tak odlesky a odrazy ostrého bílého světla, které je pro oči nepříjemné. Vnímáme pouze nepříjemný jas, který brání vnímání detailů a kontrastů. Proto například s obyčejnými slunečními brýlemi bez polarizace nemůžeme řídit auto nebo jezdit na kole stejně bezpečně jako s polarizačními brýlemi. 

 

 

                                              

 
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Používání souborů cookie