RUDY PROJECT - ŠPIČKOVÉ CYKLISTICKÉ BRÝLE VHODNÉ I PRO DIOPTRIE

29. 5. 2015

Novinka! 

Jak si vybrat ty nejlepší sportovní brýle na kolo? Poradíme! 

Cyklistická sezóna začala a proto jsme pro vás připravili zcela novou rubriku cyklistické brýle a rozšířili jsme nabídku špičkových sportovních brýlí Rudy Project. Ultralehké a ergonomicky nastavitelné brýle Rudy Project patří mezi nejlepší cyklistické a sportovní brýle na trhu. Brýlová skla ImpactX z polykarbonátu jsou nerozbitná a proto absolutně bezpečná. 

 

Vyberte si brýle s barevnými, slunečními nebo samozabarvovacími fotochromatickými zorníky nebo originální polarizační sportovní brýle Polaroid.

 

 

Na co při výběru cyklistických brýlí nezapomenout? 

 

 

Jak mají cyklistické brýle chránit oči

 

Musí především dostatečně krýt celé oči. Měly by mít pružnější obroučky než běžné dioptrické nebo sluneční brýle z plastu nebo dokonce z kovu. Ty mohou být na kole velmi nebezpečné.

Cyklistické sluneční brýle musí především chránit proti slunci a UV záření. Většina kvalitních sportovních brýlí kvalitní UV ochranu poskytuje. A pokud není sluníčko? Někomu vadí už jen nepohodlí z protivětru, ale na kole hrozí i nečistoty, prach, hmyz nebo poranění očí při pádu či v lese o větvičky. I příliš pomalá reakce kvůli špatnému vidění může ohrozit vaši bezpečnou jízdu.

Mluvíme sice o brýlových sklech, ale ta se pro sportovní brýle vyrábějí vždy z plastu. Ty nejbezpečnější brýle na kolo mají nerozbitné zorníky z polykarbonátu. Při nárazu zůstanou vcelku a nerozbijí se na střepy nebo úlomky, které by vás mohly poranit.

 

Rudy Project AGON SP294076 ORC

Rudy Project Agon – špičkové sportovní a cyklistické brýle 

 

 

Jak mají brýle na kolo sedět

 

Neměly by sjíždět z nosu, ale nesmí ani nikde tlačit. Cyklistické brýle musí dobře sedět na nose, škvíra u obočí by neměla být velká a obroučky by měly kopírovat čelní oblouk hlavy. Proto jsou sportovní brýle více zakřivené než běžné brýle. Nemělo by pod ně foukat zespodu a kolem tváří. U tvaru obrouček a skel jde především o ergonomii. Zorníky by měly co nejlépe padnout a nikde netlačit. Bývají proto podlouhlejší, aby se neopíraly o tváře.

Ideální jsou brýle, které mají nastavitelné nosníky. Můžete si je pak přesně nastavit podle šířky nosu.  Nejlepší cyklistické brýle mají i pružné nastavitelné koncovky, které se dají přizpůsobit tvaru a šířce hlavy a dokonce výškově nastavit podle cyklistické helmy.

Rudy Project RYDON SN798919 MF

Rudy Project Rydon – špičkové cyklistické brýle s nastavitelnými nosníky a koncovkami

 

 

 

Přes cyklistické brýle musí být dobře vidět za každého světla

 

Je nesmírně důležité, abyste zvolili správný odstín a intenzitu zbarvení zorníků. Moderní cyklistické brýle mají dnes vyměnitelné zorníky. Snadno je vyjmete a během sekundy je vyměníte podle potřeby. Ideální cyklistické brýle jsou ty s hnědými nebo načervenalými skly. Do mlhy a horšího světla jsou nejlepší žluté, oranžové filtry mají rozjasňující funkci. Čiré zorníky využijete pro dny pod mrakem.

Existují ale i samozabarvovací cyklistické brýle. Za horšího světla jsou fotochromatická skla téměř čirá, ale postupně se sama zbarvují podle intenzity okolního světla a na sluníčku zcela ztmavnou a fungují jako sluneční brýle.

Polaroid P7313 B

Polaroid – sluneční cyklistické brýle s polarizací pro bezpečnou jízdu na kole

 

 

Brýle s polarizací se vám můžou hodit pro rychlou adaptaci při přechodu z plného světla do stínu, zvlášť pro jízdu na horských kolech. 

Mister Optic nabízí sportovní brýle s polarizací značek Oakley, Rudy Project a Polaroid. 

 

Oakley JAWBONE 26-223

Oakley Jawbone -  první volba vítězů na olympiádě v Londýně 2012

 

 

A co cyklistické brýle s dioptriemi?

 

Vyrábějí se speciální sportovní brýle, do kterých se dají vložit dioptrická skla. Ta speciální zakřivená se vyrábějí na míru a jsou velmi drahá. Ale existují adaptéry nebo dioptrické vložky, tzv. inserty. Ty mají jednu obrovskou výhodu. Používají se do nich mnohem levnější, běžná plastová dioptrická skla. Do brýlí se připevní přímo do obroučky nebo se zevnitř brýlí nacvaknout jako „cvikr“. Za pár sekund jste hotovi.  

Podívejte se, jak jednoduše vložíte dioptrická skla do cyklistických brýlí Rudy Project.

Podívejte se třeba na nabídku Mister Optic a objednejte si brýle k vyzkoušení doma. Tak šťastnou ruku a šťastnou cestu, cyklisté!


 

 
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Používání souborů cookie